Radošās video reklāmas un to izdevīgums

Viena no radošuma un kreativitātes formām, lai cik dīvaini tas neliktos, ir arī video reklāmas rullīši, jo nereti šādos reklāmas klipos tiek ielikti ne tikai milzīgi līdzekļi, bet arī lieli radošie resursi sākot no idejas radīšanas, līdz koncepta izstrādei, filmēšanai un video montāžai. Taču pēdējā laikā populārs jautājums ir, vai mūsdienu sociālo mediju mārketinga situācijā šos video reklāmas rullīšus vēl joprojām ir vērts veidot?

Es domāju, ka vēl joprojām video reklāmai ir liela vērtība, vienīgi iespējams mainījusies ir platforma, kur šī reklāma tiek izvietota. Ja kādreiz pamatā video reklāma tika rādīta televīzijas ekrānos, tad tagad dažādi video rullīši tiek vairāk vērsti tieši publicēšanai internetā, piemēram, tādos portālos kā YouTube vai Facebook, jo pašreiz cilvēki labprātāk izmanto šos portālos video vērošanai.

Labi piemēri ir dažāda veida apdrošināšanas kompānijas. Ja kādreiz apdrošinātāji īpaši centās izveidot ļoti radošas un skatītājiem interesantas un piesaistošas reklāmas, kuras pārraidīt televīzijas ekrānos, tad tagad arī apdrošinātāji nereti vairāk cenšas izmantot interneta mārketingu un sociālo mediju mārketingu – tie vairāk veido reklāmas rullīšus ievietošanai internetā, nevis reklāmas rullīšus, kurus varētu rādīt televīzijā, un tas ir dažu būtisku iemeslu dēļ:

 

  • 1. Mārketings internetā ir lētāks, nekā, piemēram, mārketings televīzijā. Praktiski nav iespējams salīdzināt izmaksas, kuras ikvienam ir jāizdod par jebkādas reklāmas publicēšanu televīzijā, vai reklamēšanu interneta. Īpaši lielajos televīzijas kanālos reklāma tā dēvētajā prime time jeb laikā, kad televīziju skatās visvairāk cilvēku, ir ļoti dārga, un nereti to var atļauties tikai un vienīgi lieli un pietiekami bagāti uzņēmi. Tur pretī bieži vien video klipu ievietošana internetā ir bez maksas, un, ja to māk, ir arī iespējams šos klipus pietiekami efektīvi noreklamēt un izplatīt par pavisam nelielām izmaksām.
  • 2. Otrkārt, internetā ir iespējams augšupielādēt klipu, kurš ir jebkura garuma, taču televīzijā nereti klipiem ir ļoti limitēts garums, un tādēļ limitētas iespējas pienācīgi izpaust savu domu vai ideju. Protams, arī internetā nevajadzētu pārspīlēt ar 5 minūšu garu reklāmu, taču, ja televīzijas reklāmas visbiežāk ilgst kādas 30 sekundes, tad vismaz internetā tev ir iespējams pagarināt savu reklāmu līdz pāris minūtei un to pārvērst pat par nelielu interesantu stāstiņu.
  • 3. Un treškārt televīzijas auditorija un televīzijas mārketings nav piemērots visa tipa biznesiem. Ja, piemēram, apdrošinātājiem televīzijas reklāma ir pietiekami piemērota, tad dažāda tipa interneta biznesiem ne vienmēr televīzijas reklāma būs tā labākā. Tiem visdrīzāk labāk būs reklamēties arī vidē, kurā tie strādā, un tātad, piemēram, sociālo tīklu mārketings vai vienkārši interneta mārketings tiem būs daudz labāks.

 

Tāpēc domāju, ka uz jautājumu, vai reklāmas rullīšu izveide ir to vērta, atbilde ir, ka, jā, šāda reklāma vēl joprojām strādā. Taču jautājums paliek par to, kur šo reklāmas rullīti ievietot un kādus komunikācijas kanālus izmantot, lai šo reklāmu redzētu pēc iespējas vairāk cilvēku.