Kā veidot sveces?

Pastāv vairāki veidi, kā veidot sveces. Pirmkārt, tās iespējams gatavot no jau esoša parafīna, kā arī no pārkausēta parafīna. Otrkārt, sveču veidošanā iespējams izmantot gan parafīnu, kas bišu vasku. Populārākā sveču veidošana notiek, pārkausējot parafīnu, bet tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevēlas kausēt parafīnu, izvēlas alternatīvas sveču veidošanas metodes, kuras, starpcitu, mūsdienās iegūst arvien lielāku popularitāti.

Ja vēlaties veidot sveci no pārkausēta parafīna vai vaska, sekojiet aprakstam turpinājumā. Šajā gadījumā par piemēru ņemsim parafīnu, bet izvēloties arī vasku tehnoloģija paliek nemainīga. Sagrieziet parafīnu pēc iespējas mazākos gabaliņos, ielieciet metāla traukā un ūdens peldē izkausējiet to. Ja vēlaties svecei piešķirt noteiktu krāsu, izvēlieties parafīnu konkrētajā krāsā vai izkausētajam parafīnam pievienojiet, piemēram, konkrētas krāsas krītiņus, pārtikas krāsvielas vai speciālās sveču krāsas. Ja vēlaties svecei piešķirt noteiktu smaržu, izkausētajam parafīnam pielieciet konkrētu ēterisko eļļu. Sagatavojiet formu sveču liešanai, piemēram, speciālās sveču liešanas formiņas, burkas, pudeles vai kādus citus traukus un, atkarībā no formas materiāla, iestrādājiet tajā dakti – jau gatavu, kas nopērkama veikalos, vai kokvilnas diegu, kas stabili iestiprināts formas vidū. Kā vien vēlaties, iepildiet izkausēto parafīnu formās. Atkarībā no formas materiāla, ieteicams to ieeļļot, lai pēc tam būtu vieglāk izņemt sveci no formas. Parafīna liešanas procesā varat pievienot tam, piemēram, kafijas pupiņas, akmentiņus, ziedlapiņas, gliemežvāciņus, sēkliņas u.c. sīklietiņas. Ļaujiet parafīnam vairākas stundas atdzist un tad ņemiet to laukā no formas. Svece ir gatava.

Ja nevēlaties parafīnu vai vasku kausēt, varat izvēlēties kādu no sveču veidošanas metodēm turpinājumā. Ja vēlaties vaska sveci, nopērciet vaska gatavās vaska loksnes, kas ir nopērkamas specializētajos biškopības veikalos. Vienā loksnes galā iestrādājiet dakti vai kokvilnas diegu un ietiniet to atlikušajā loksnes daļā līdzīgi kā tinot suši. Svece ir gatava. Ja vēlaties parafīna sveci, atkarībā no vēlmēm, nopērciet vairāku krāsu vai vienas krāsas parafīnu. Sarīvējiet to uz rīves, izvēloties to rīves daļu, kuras izmērs atbilst jūsu vēlmēm. Sameklējiet skaistu un caurspīdīgu stikla glāzi, vāzi vai kādu citu trauku, iestrādājiet tajā dakti vai kokvilnas diegu. Traukā pa kārtām (ja esat izvēlējušies vairāku krāsu parafīnu) vai vienā laidā ieberiet sarīvēto parafīnu. Svece ir gatava.

Protams, šīs nav vienīgās sveču veidošanas metodes – šis ir tikai neliels ieskats to veidošanas metodēs. Pasaulē viss pastāvīgi pilnveidojas un attīstās, tāpēc, pameklējot rūpīgāk, dažādos resursos jūs noteikti atradīsit arī citus sveču veidošanas veidus.