Kā izveidot Adventes vainagu?

Tradicionāli Adventes vainagus veido no egļu vai priežu zariem, tomēr mūsdienās arī Adventes vainaga veidošanā cilvēki meklē arvien jaunas alternatīvas un ievieš jaunas inovācijas, lai tikai izveidotu pēc iespējas oriģinālāku un unikālāku vainagu, jo, kā saka, ar tradicionālu Adventes vainagu vairs nevienu nepārsteigsi.

Tradicionāli Adventes vainaga veidošanai nepieciešams stingrs, riņķveida pamats, par ko parasti izmanto cieši savīstītas avīzes, kādu citu papīru vai sienu jeb salmus. No ugunsdrošības viedokļa, šķiet, izmantot pamatam šāda veida materiālus nav droši, bet ja zināt, ka sveces vainagā stāvēs stabili un, piemēram, svečturos vai kādos citos sveču ietvaros un traukos, varat izmantot arī šos materiālus, jo pamats tiks apdarināts ar citiem materiāliem un dekoriem – to ugunsdrošībai gan jāpievērš īpaša vērība. Vēl pamatam var izmantot jau gatavos, veikalos nopērkamos pamatus, kas veidoti arīdzan no siena vai putuplasta. Ir redzēts, ka vanaga pamatnes taisa arī no plastmasas, metāla stieplēm, dažāda garuma koka ripiņām vai zariņiem, kā arī citiem materiāliem.

Kad pamats sagatavots, tas ir jāapdarina. Pirmkārt, par piemēru ņemsim tradicionālo egļu vai priežu izmantošanu pamata apdarē. Uz pamata paralēli riņķa līnijai uzliek egļu vai priežu zariņus tā, lai tie pilnībā nosegtu izvēlēto pamata posmu. Cieši un kārtīgi nosien ar stingri diegu. Uz piestiprinātā zariņu posma liek nākamo zaru pudurīti tā, lai tas daļēji nosegtu iepriekšējo pudurīti, bet pilnīgi nosegtu piesieto daļu. Atkal cieši nosien. Un tā turpina, līdz viss pamats ir vienmērīgi noklāts ar zaru pudurīšiem. Jāuzsver, ka jo vairāk zaru pudurīšu tiks piesieti, jo biezāks un kuplāks būs vainags. Protams, egļu vai priežu zariņi nav vienīgais izejmateriāls, ar ko var apdarināt pamatni. Ir redzēts, ka tos apdarina ar, piemēram, sūnām, ķērpjiem, čiekuriem, kastaņiem, riekstiem, kaltētiem ziediem, augiem, augļiem vai kādiem citiem floristikas materiāliem, Ziemassvētku eglītes rotājumiem, gatavu popkornu, Ziemassvētku puķes jeb puansetijas ziediem, mākslīgo sniegu, ledenēm un citām konfektēm, stikla lodītēm, maziem dzijas kamoliņiem, koka zariņiem vai ripiņām, kā arī daudziem citiem materiāliem, kādi vien var ienākt prātā un estētiski izskatīties.

Vislielākā improvizācija sākas un visvairāk iespējas paveras brīdī, kad vainags ir jādekorē ar dažādiem akcentiem. Protams, to darīt nav obligāti, bet, kā rāda pieredze, tas vainagu padara krāšņāku, greznāku, piešķir vajadzīgos akcentus, kā arī piešķir individualitāti un unikalitāti. Par vainaga rotājumiem var izmantot, piemēram, floristikas materiālus, dažādus Ziemassvētkus rotājumus, sākot no bumbiņām, zvaniņiem, lentītēm, zvaigznītēm, mākslīgo sniegu un beidzot ar elektroniskajām lampiņām. Dekorēšanai var tikt izmantots it viss, kas jums ienāk prātā un skaisti izskatās, tā kā atraisiet fantāziju, esiet radoši un radiet sev skaistāko Adventes vainagu!