Kā iegūt naudu no ģimenes un draugiem

Lūgums ģimenei un draugiem ir visizplatītākais veids, kā finansēt uzņēmējdarbības uzsākšanu. Bet, kad jūs pievērsiet mīļotos par kreditoriem jeb kredīta izsniedzējiem, jūs riskējat viņu finansiālajai nākotnei un apdraudat svarīgas personiskās attiecības. Tāpēc noteikti ir vēlams izvērtēt dažādus aspektus un arī citas naudas iegūšanas iespējas.

Klasiska kļūda ir prasīt finansējumu draugiem un ģimenei, pirms ir izveidots oficiāls biznesa plāns. Lai no tā izvairītos, jums vajadzētu izveidot oficiālas finansiālas prognozes, kā arī uz pierādījumiem balstītu novērtējumu par to, kad jūsu tuvinieki atkal redzēs savu naudu. Tam vajadzētu samazināt nepatīkamu pārsteigumu iespēju, kas pēc tam noved saasinātās attiecībās. Tas arī ļauj jūsu personiskajiem investoriem zināt, ka jūs izturaties pret viņu naudu nopietni. Jums arī vajadzētu nopietni apsvērt, kā vienošanās tiks strukturēta. Vai jūs piedāvājat atdot ar procentiem? Vai tas būs aizdevums? Tāpat ir svarīgi arī, lai jūs apsvērtu risku. Jūs varat piedāvāt spēcīgu un pārdomātu biznesa plānu, bet neaizmirstiet atgādināt viņiem, ka ir lielas izredzes, ka viņu nauda tiks pazaudēta vai arī, ka jūs īsti nevarat paredzēt, kad tieši atgriezīsiet naudu (relax in piscina).

Priekšrocības izdevumiem no tuviem vai pazīstamiem cilvēkiem

Galvenā priekšrocība ir tas, ka ir iespējams iegūt aizdevumu īsā laikā un arī ar lielāku iespējamību, ka pieprasījums netiks noraidīts. Jūsu ģimene vai draugi noteikti neinteresēsies par jūsu kredītvēsturi, ko gan near teikt par banku vai citiem formālākiem aizdevējiem.

Tāpat ir daudz vienkāršāk vienoties par atmaksas termiņu. Visdrīzākais arī neviens noteikti neprasīs papildus procentus neatkarīgi no aizdevuma summas. Katram atliek tikai pārliecināties par to, ka tam būs iespējams atgriezt aizdevumu, jo savādāk tas var izmaksāt sabojātas attiecības vai draugu zaudējumu, ko noteikti nevar attaisnot nekāds naudas apjoms.

Neformālam aizdevumam ir daudz mazāk nosacījumu. Jums arī nav jāvelta neizmērojams laiks, lai izlasītu visus noteiktumus un apsvērtu to, vai kaut kur neslēpjas kāds “āķis”. Protams, var būt gadījumi, kad kādam ir kādi slēpti nodomi, kāpēc viņš vai viņa jums aizdot, bet tādā gadījumā tas nav īsts draugs, ja nevar pateikt patiesos nodomus. Bankām un citām finanšu institūcijām ir līgumi uz vairākām lapām un pati svarīgākā informācija var būt uzrakstīta pat ar daudz mazākiem burtiem. Tāpat ir arī daudzi citi triki, kā šāda veida institūcijas piesaista jaunus klientus, kā arī slēptie maksājumi, kas ir laicīgi jāizvērtē, lai mēneša sākuma vai beigās nerastos pārpratumi.

Ir iespējams arī paņemt aizņēmumu no vairākiem cilvēkiem, līdz ar to iegūstot pietiekami lielu aizdevumu, lai to varētu veiksmīgi izmantot dažādiem mērķiem vai nu biznesa attīstīšanai, biznesa inkubatoram u.c. Tomēr vispirms ir jāsāk ar to, ka ir jāizvēlas pareizs budžeta apjoms, lai nebūtu tā, ka aizņematies naudu, kas nemaz nav īsti nepieciešama. Tas var veicināt neapdomīgus tēriņus, līdz ar to līdzekļu izmantošana nebūs tik noderīga un, iespējams, tas arī negatīvi ietekmēs paša biznesa attīstību.

Aizņemties naudu no draugiem un ģimenes var būt noderīgi, taču ir arī dažādi šķēršļi, kas ir jāizvērtē. Tikai tad katrs var izprast, vai ir vērts uzņemties šāda veida atbildību un kad būs iespējams atgriezt naudu. Pretējā gadījumā sekas var būt tikpat lielas kā aizņemoties no daudz formālākiem aizdevējiem, kurus jūs nemaz nepazīstat. Katrs bizness ir atbildīgs un tikai tādā veidā ir iespējams atrast risinājumu nevis radīt papildus sarežģījumus, kas jāpārvar īsākā vai garākā laikā.

Raksts tapis sadarbībā ar lecosemigliori.com.