Kā dekorēt logus un stiklus?

Ja runājam par logu un atsevišķi par stiklu dekorēšanu, iespējas atšķiras. Šķiet, tieši logu dekorēšanā iespējas ir neierobežotas, bet arī stiklu dekorēšanā ir daudz iespēju, kuras, pateicoties mūsdienu tehnoloģiskajai attīstībai, arvien turpina paplašināties un pilnveidoties. Turpinājumā apskatīsim dažādas dekorēšanas metodes, kas attiecas kā uz logiem, tā arī uz stikliem, lai jūs varētu izvēlēties savām vēlmēm un iespējam piemērotāko.

Stiklu dekorēšana

Salīdzinoši nesen radusies stiklu dekorēšanas metode ir stiklu telpiskā gravēšana – ar īpašu tehnoloģisku stiklā tiek iegravēti telpiski zīmējumi – raksti, līnijas vai kādi citi objekti, kādus vien klients pēc pasūtījuma vēlas iegūt savā interjerā. Pēc telpiskās stikla gravēšanas ne vien pats stikls iegūst neierastu izskatu, struktūru un reljefu, liekot tam izskatīties nevis pēc stikla, bet pēc mākslas darba, bet tajā tiek iegravētas arī šķautnes, kas lauž gaismas starus un liek tiem noteikti atstaroties telpās – uz grīdas, griestiem un sienām – arī tur radot noteiktus rotājumus. Jāpiemin, ka stikla telpiskā gravēšana attiecas kā uz stiklu, tā arī uz spoguļiem.

Krietni vienkāršāka stiklu dekorēšana ir ar līmplēvju līmēšanu uz stikliem, kas ir ievērojami lētāka un arī paveicama paša spēkiem. Mūsdienās tiek piedāvātas daudz un dažādas līmplēves, sākot ar necaurspīdīgām un beidzot ar tādām, kas atgādina autentisko stikla vitrāžu. Līmplēvei ir ne vien vizuāla funkcija, bet arī gaismas un karstuma necaurlaidības funkcija. Arī līmplēves mūsdienās iespējams iegādāties uz individuālu pasūtījumu pamata.

Tāpat iespējams stiklus nolīmēt ar dažādām veikalos pirktām vai pašu darinātām uzlīmēm. Šīs uzlīmes parasti ir speciāli paredzētas līmēšanai uz stikliem, lai gadījumā, ja ir vēlme tās noņemt, to būtu viegli un bez acīmredzamām pēdām izdarīt. Tāpat iespējams arī paša spēkiem stiklus apzīmēt vai aprakstīt, izmantojot dažādus vienkāršus vai speciālus līdzekļus.

Protams, var jau “neķēpāties” ar vecajiem stikliem, bet vienkārši ielikt jaunus stiklus, piemēram, krāsainos stiklus, kas jūsu interjeram piešķirs jaunu un neierastu noskaņu.

Logu dekorēšana

Jebkurš mājas logs ir kā veikala skatlogs, kas paver plašas iespējas to dekorēšanā. Logus iespējams dekorēt gan ar statiskiem (piemēram, vāzēm, puķu podiem, svecēm u.tml.), gan ar guļošiem (piemēram, drapērijām, dažādiem dabas un sintētiskajiem materiāliem pamatam u.tml.), gan ar piekarināmiem objektiem (piemēram, Ziemassvētku eglīšu rotājumiem, ziedu virtenēm, drapērijām, putnu būrīšiem, pērlīšu vai kādu citu materiālu aizkariem u.tml.). Īpašai noskaņai iespējams logā iekārt arī romiešu aizkarus ar jau piedāvātu vai jūsu izvēlētu ainavas attēlojumu. Tāpat logu iespējams aizklāt ar kādu jums tīkamu foto tapeti. Jāatgādina par veco labo logu dekorēšanas metodi, kurā tiek izmantoti dažādi augi un ziedi skaistos puķu podos. Tāpat iespējams pasūtīt gatavas logu vitrāžas un pseidovitrāžas, kas jūsu mājoklim piešķirs vēsturiska interjera noskaņu.