Kā atjaunot vecas mēbeles?

Šķiet, ļoti daudziem ir nācies saskarties ar situāciju, ka mēbele ir sena, vērtīga un vēl joprojām lieliski funkcionē, tikai tās izskatu nedaudz ir skāris “laika zobs”. Šādās situācijās, kad šādu mēbeli ir žēl izmest vai gluži vienkārši nevar atļauties izmest, cilvēki griežas pēc palīdzības pie mēbeļu restauratoriem vai mēģina situāciju vērst par labu paša spēkiem. Tā kā mēbeļu restaurācija nav lēts pakalpojums, kas nereti izmaksā dārgāk par pašu mēbeli, tad cilvēki ļoti bieži izvēlas restaurāciju veikt paši. Kā to izdarīt? Teksta turpinājumā tiks veikts neliels ieskats elementārā un vienkāršotā mēbeļu restaurācijas procesā. Jāuzsver, ka ir ieteicams sākumā patrenēties uz kādu necilu un nevajadzīgu mēbeli, piemēram, vecu ķeblīti, galdu vai plauktu un tikai tad ķerties pie vēlamās mēbeles restaurēšanas.

Restaurācijai būs nepieciešama divu toņu akrila krāsa uz ūdens bāzes, daļēji matēta ūdenī šķīdināmā laka, vidēja raupjuma smilšpapīrs, porolona rullis ar rokturi, dažādi porolona gabaliņi, dažādas otas, kā arī ornamenta šablons, ja ir vēlme mēbeli rotāt.

Viss sākas ar mēbeles vecās krāsas kārtas noslīpēšanu ar smilšpapīru. Būtu vēlams tikt līdz tīram kokam, tāpēc jo vairāk krāsas vai lakas kārtas būs bijušas uz mēbeles, jo laikietilpīgāks būs slīpēšanas process. Kad slīpēšana ir pabeigta, mēbele ir rūpīgi jāattīra no visiem putekļiem. Kad virsma ir gluda un sausa, to nokrāso ar tumšāko akrila krāsu. Ja pirms krāsošanas virsma nebūs gana sausa un gluda, ir risks, ka krāsa sāks lobīties. Kad pirmā akrila krāsas kārta ir nožuvusi, ar porolona rullīti noklāj virsmu gaišākajā akrila krāsā. Virsmai ir jāžūst vismaz 4 līdz 5 stundas. Ja ir vēlme, pēc krāsu kārtu nožūšanas virsmu var noklāt arī ar laku, lai tā iemantotu elegantu un glancētu izskatu. Ja ir vēlme, pēc krāsu un lakas kārtas nožūšanas var virsmu rotāt, izmantojot jau gatavu vai pašizgatavotu rakstu šablonu, paša mākslas darbu vai pat dekupāžu, par kuru detalizētāk var lasīt šīs lapas rakstā par dekupāžu. Kad arī ornamenti ir nožuvuši, virsmu nolako un atstāj nožūt.

Jūs esat ieguvuši jaunu mēbeli vai vismaz dāvājuši vecajai mēbelei jaunu dvesmu!